Skip to main content

Mokomieji video

Aiškinamojo video tipai

Kas tai yra mokomasis aiškinamasis video ?

Mokomieji video skiriasi nuo kitų keturių aprašytų video tipų. Didžiausias skirtumas – tikslinė auditorija. Jeigu pristatomieji ir reklaminiai video yra skirti pritraukti naujus klientus, mokomųjų video tikslas yra informuoti klientą – suteikti jam informacijos kaip veikia produktas ar paslauga.

 Šiems video keliami kitokie reikalavimai, tad gamybos procesas taip pat yra skirtingas. Mokomasis video yra paprastas, aiškus ir informatyvus – į šiuos aspektus mes kreipiame daugiausia dėmesio.

Išsiaiškinus kaip veikia paslauga ar produktas, prie šios informacijos mes pritaikome pasirinktą stilių(-ius), sukuriame scenarijų ir jį įgarsiname. Tai viskas, ko reikia geram mokomajam video.

Explainer tutorial Videos
Explainer Video Types

Kaip pasirinkti tinkamą stilių mokomajam video?

Mokomųjų video tikslams esamiems klientams paaiškinti kaip veikia paslauga ar produktas. Tokio pobūdžio video pagalba paaiškinami pagrindiniai Jūsų verslo principai ir esmė.

Kadangi šie video turi būti aiškūs, įmantrių animacijos stilių jiems nereikia. Tiesą sakant, animacija tokiuose video gali suveikti priešingai – sudėtingi vizualiniai sprendimai gali blaškyti žiūrovą ir atitraukti jo dėmesį.

Jeigu Jūsų verslas susijęs su programine įranga ar skaitmeniniais įrankiais, rekomenduojame pasitelkti ekrano vaizdo įrašo „screencast“ stilių – tokio tipo video leidžia aiškiai atvaizduoti kaip programinė įranga gali būti valdoma. Kita vertus, filmuotas vaizdo įrašas su video grafika puikiai tinka mokomiesiems video, kuriuose rodomas gamybos procesas. Tokie video puikiai pasitarnauja norint papasakoti kaip realiame gyvenime naudoti Jūsų produktus ar papasakoti apie vidinius įmonės niuansus.

Portfolio / Mokomieji video